Klub amerických pit bull teriérů – KAPBT

Americký pit bull teriér je atleticky stavěný, svalnatý až šlachovitý pes.  Zaujme člověka svou silou, zápalem, odhodláním a hlavně touhou vítězit.

Klub vznikl v roce 1998 za účelem podpory a osvěty pravděpodobně nejdiskutovanějšího plemene posledních dvou desetiletí.

Nechceme popírat minulost, protože nebylo-li by psích zápasů, nevznikl by pitbulteriér se všemi svými vlastnostmi a schopnostmi, tak jak jej dnes známe, zároveň se však jako klub důrazně distancujeme od jakéhokoli nelegálního využívání / zneužívání tohoto plemene. Žijeme v 21. století a našim cílem je podporovat chov moderního plemene za současného respektování jeho minulosti. Proto Klub Amerických Pit Bull Teriérů patří k zásadním subjektům propagujícím sportovní využití APBT (weight pull,triatlon) a tvůrcům či zdokonalovatelům nových sportů uzpůsobených pro toto plemeno a další plemena typu bull (wall climbing, high jump, long jump, weight pull sprint, monkey track), aby každý majitel měl možnost dostatečného a smysluplného zaměstnání pro svého psa. Stejně tak jsme připraveni se podílet na diskusích, které budou mít za cíl kvalifikovanou legislativní úpravu chovu a držení psů.